Frejas hemsida

Subtitle

Fakta

LP 1  LP 2  SUCH  FIUCH

TASSMANIA'S FREJA AV ASGÅRD

F. 2004-11-10

UPPFÖDARE: ANN-LOUISE WETTERSKOG FREDRIKSBERG

TASSMANIA'S KENNEL

HD Grad AA

    

Foto: Hanna Bengtsson

Freja 3 år BIM på Åland

 

TASSMANIA'S FREJA AV ASGÅRD    "FREJAS"    STAMTAVLA

Sire
RED-HOT-CHILLI
Sire
FOSTER'S FIRE FIGHTER
Sire
DANDY-LION'S EARTH WIND AND FIRE
Dam
FOSTER'S THE SHERWOOD MARION
Dam
ANDSTIGENS BA-CAE SABINA
Sire
PAX MARIAE CAESAR JULIUS
Dam
FOSTER'S BASILIKA
Dam
TASSMANIA'S SOPHISTICATED LADY
Sire
SONYBOYS DOMMINGO
Sire
RUSCH DE FACTO
Dam
FOSTER'S TROPICAL WIND
Dam
TASSMANIA'S CRUELLA-DE'VIL
Sire
TWEE-DLE-DEE THOR MODEN
Dam
DARK LINES BESSIE

This pedigree page was built for free at SitStay.com

 

UTSTÄLLNINGAR

 Datum/plats  Domare  Klass  Kvalitet  Konkurrens
 06-02-05  Marita Rogers  Junior  1:a CK  4:a Bästa Tik
 06-04-16  Göran Bodegård  Unghund  1:a  Reserv Ukk
 06-06-03  Ann-Charlotte Hillberger  Unghund  1:a CK  3:a Bästa tik
 06-06-04  C-G Stafberg  Unghund  1:a CK 3:a UKK
 06-07-01  Henrik Johansson  Unghund  1:a  3:a UKK
 06-07-02  Paul Scanlon  Unghund  1:a CK  2:a BästaTik CERT
 06-07-14  Annuka Paloheimo  Unghund  1:a CK  4:a BästaTik CACIB
 06-07-15  Franncesco Cochetti  Unghund  1:a CK  2:a Bästa Tik CACIB
 06-07-16  Greg Eva  Unghund  1:a CK  4:a Bästa Tik CACIB
 06-09-24

 A-C Johansson

 Unghund  1:a HP  1:a UKK
 06-10-01  Gunilla Sandberg  Unghund  1:a HP  2:a UKK
 06-12-10  Teresa Serantes  Öppen klass  1:a  
 07-02-04  Agneta Pamp Öppen  1:a CK  2:a Bästa Tik CERT
 07-05-06  John Clark  Öppen  1:a Reserv Ökk
 07-05-13  Cindy Pettersson  Öppen 1:a CK  2:a Ökk
 07-06-10  Ann Rode  Öppen  1:a CK  2:a BästaTik
 07-07-01  Britta Roos- Börjesson  Öppen  1:a  3:a Ökk
 07-07-02  Kerstin Nilsson  Öppen  1:a CK  Reserv BästaTik
 07-08-25  Lee Cox  Öppen  1:a  Reserv Ökk

 07-08-26  Sofia Sollenberg  Öppen  1:a CK  2:a BästaTik
 07-09-02  Ann Rode  Öppen  1:a CK  2:a Bästa Tik
 07-09-22  Paul Scanlon  Öppen  1:a Excellent  BIM CERT CACIB
 07-10-06  Hans Boelaars  Öppen  1:a  CK  4:a BästaTik CACIB
 07-12-15  Juha Kares  Öppen  1:a CK  Reserv ÖKK   R-CACIB
 08-01-06  Francesco Cochetti  Öppen  1:a CK  3:a ÖKK
 08-05-31  Lyn Richardssn  Öppen  1:a CK  3:a Ökk
 08-06-01  Lisbeth Campbell  Öppen  1:a  
 08-07-02  Anna Törnlöv  Öppen  1:a Excellent  2:a BästaTik Reserv-cert
 08-07-04  Jean Jaques Dupas  Öppen  1:a Excellent  

 08-08-30  Ingela Nilsson Öppen   1:a CK Reserv Bästa tik
 08-08-31  F-B Sanchez  Öppen  1:a CK  4:a Bästa Tik CACIB
 08-10-05  R-M Schultz  Öppen  2:a  
 08-12-07  Sofia Sollenberg  Öppen  1:a CK  2:a ÖKK  Reserv Bästa Tik CACIB

 09-02-07  A-C Hillberger  Öppen 1:a CK 

1:a ÖKK              2:a Bästa Tik   SAR-BIS 

 09-08-09  A Törnlöv  Öppen  1:a CK

 BIM

SUCH !!!!

Lydnad & Bruks

 06-06-18  LKL 1  Carina Amelid  152 p  2:a pris
06-09-24  LKL 1  Carina Amelid  160,5 p 1:a pris
  07-04-01  LKL 1  Tommy Karlström  175,5 poäng   1:a pris
07-04-29   LKL 1  Inga-Maj Boberg  164,5  1:a pris LP 1
07-11-10   Appell

CJohansson

A-M Appelqvist

 158,5  Ej GK
 07-12-09  LKL 2  Urban Boberg  93,5  0 pris
 08-03-30  Appell

 J Larsson

K Lundgren

289,5

 Uppflyttad

1:a/klassen

 08-05-04  Lägre

 L Larsson

I-M Boberg

 497,5

 Uppflyttad

1:a/klassen

 08-10-19  LKL 2  I-M Boberg  163 p

 1:a pris

2:a i klassen

 09-10-04  Högre

 J Larsson

L Larsson

 462 p

 Godkänd

1:a i klassen

 13-12-09  LKL II  A-M Appelqvist  152 p  2:a pris 4:a i klassen
 7/3-10  LKL II  M. Nylander  191 p  1:a pris 1:a i klassen
 10-4-10  LKL II  C. Amelid  169 p

 1:a Pris 1:a i klassen                   samt LP II

 22/5-11

 Högre-spår

 

 A-M Appelquist

Carina Amelid

 537,5p

 KM-vinnare

DM-vinnare

Uppflyttad t. ELIT

         

  

PAPPA : RED-HOT-CHILLI                                

                           
                             
                           

MAMMA DAISY  :

TASSMANIA'S SOPHISTICATED LADY